Ruhani Lider Papa’nın Akıllı Telefon ile İmtihanı

Ruhani Lider Papa’nın Akıllı Telefon ile İmtihanı

Sosyal medyanın gözü kulağı bu sıralar Roma’da. Katolik dünyasının ruhani lideri Papa, yaptığı hareketlerle bir anlamda dünyaya mesaj veriyor. Papa Francesko akıllı telefon kullanan bir kişinin isteğini kırmayarak görüntülü konuşma aracılığı ile bir çocuğu kutsadı.

Pazar vaazından sonra Papa’yı ziyaret edenlerin arasına karışan Papa, bir  kadının isteğini geri çevirmeyerek, hasta çocuğunu görüntütülü konuşma aracılığı ile kutsadı. Son zamanlarda sosyal medyada “selfie” ile ünlenen Papa Francesko’nun bu hamleleri, Avrupa’da ki inançlılara bilim ve teknolojiyi desteklediğini belirten bir mesaj olarak yorumlanabilinir. Katolik kilisesinin ruhani liderinin bu ılımlı duruşu ve aktif teknoloji kullanımı kilisesi mensupları ve dünya genelinde olumlu bir şekilde karşılandı. Papa’nın inançlıların bu isteğini gülümseyerek kabul etmesi ise gözlerden kaçmadı.

Pazar vaazının ardından kendisi ile selfie çektirmek isteyenlerin isteğini yine kırmayarak yerine getiren ruhani lider, insanları bu isteklerini sabırla poz vererek yerine getirmeye çalıştı. Papa’nın yine canlı görüşme ile bir başka kadının eşini kutsamasını istemesi üzerine ruhani liderin bu kişiyi kutsadığı ise kaynaklarca belirtiliyor.