Barkodu Okutun, O Yiyecek Size Uygun mu Görün

Barkodu Okutun, O Yiyecek Size Uygun mu Görün

Diyetteyseniz ya da alerjiniz varsa, Ipiit uygulaması sizin için yiyeceklerin barkodlarını tarayarak tercihlerinize göre o yiyeceğin size uygun olup olmadığını söylüyor.

Bu günlerde herkesin bir şeylere alerjisi var. Eğer siz de beslenmeyle ilgili sınırlamalarınızı takip etmekte zorlanıyorsanız Ipiit adlı uygulama sizin yemek elçiniz olmak istiyor. Sadece barkodu okutun ve uygulama size seçmiş olduğunuz tercihleri baz alarak kararını bildirsin. Size barkodunu okuttuğunuz yiyeceği almanızın uygun olduğunu ya da tercihleriniz doğrultusunda o yiyecekten kaçınmanız gerektiğini söyleyebilir. Beslenme sınırlamaları insan hayatıyla birlikte değişebilir, yeni alerjiler keşfedilebilir ya da kilo değişimine göre şekillenebilir. Ipiit, bir çok sağlık uzmanının etiketlenmiş, barkodlu, işlenmiş yiyeceklerin zararlı olduğunu söylediğini kabul etse de; tamamen organik ve taze ürünler tüketmenin gerçek dışı bir amaç olduğunu iddia ediyor.

Uygulamayı Google Play Store ya da Apple Store’dan ücretsiz olarak indirdikten sonraki ilk adım, yemek tercihlerinizi ihtiyaçlarınıza göre belirlemek. Belli bir alerjik maddeden ya da içerikten kaçınabilir, veya tamamen diyetinizi uygulamaya devam etmek için belirli yemek tiplerinden uzak durabilirsiniz. Ipiit, her kullanıcıya özel bir yemek profili oluşturuyor. Market reyonları gezerken barkodu okuttuğunuzda tercihlerinizin yanında yeşil sembol çıkıyorsa size uygun demektir. Giderek artan alerjileri ve bitmek bilmeyen diyetleri düşünürsek, bu uygulama alışverişleri pratik hale getirmek için birebir.