1 Kasım Seçimleri İçin Partilerin Sloganları Belli Oldu

1 Kasım Seçimleri İçin Partilerin Sloganları Belli Oldu

1 Kasım seçimlerine kısa bir süre kala partilerin seçim sloganları da belli oldu

Türkiye erken seçime hazırlanırken, Ali Taran’la yollarını ayıran CHP seçmenine birlik beraberlik vurgusu yapacak. AKP Haziran’da bir önceki seçimlerdeki başarısını gündeme getirerek istikrar vurgusu yapmıştı, 1 Kasımda yapılacak seçim içinse “İlk Gün” mesajı sloganlarda yerini alacak. MHP ülkenin geleceği ile ilgili sloganını seçerken, HDP 3 farklı vurgu üzerinde duruyor.

Seçim stratejilerini netleştirmeye başlayan partiler seçim sloganları üzerinde de aynı hassasiyetle ilerlemeye özen gösteriyor. AKP seçim öncesi “İlk Günkü Aşkla” ve “Haydi Bismillah” sloganlarını seçmenler için öne çıkardı. AKP’nin sloganlarında 7 Haziran seçimlerindeki düşüşten dolayı öze dönüş politikası gözüküyor.

CHP 7 Haziran seçimlerinden sonra Ali Taran’la yollarını ayırmıştı. Alkışlıyoruz sloganından vazgeçen CHP geçen döneme göre farklı bir çizgide seçime hazırlanıyor. “Önce Türkiye” sloganını oluşturan CHP Reklam filmlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun seslendirdiği “memleket isterim” şiiriyle seçmenine sesleniyor.

Gelecek vurgusu yapmayı amaçlayan MHP ise “Ülkenin Geleceğine Oy Ver” sloganıyla seçmenlerin karşısına çıkacak. Devlet Bahçeli milletvekili adaylarını ve diğer mesajlarını 3 Ekim’de yapacağı toplantıyla duyuracak.

2 Ekim’de seçim beyannamesi yayınlayacak olan HDP yöneticileri, reklamcılarla bir araya geldi. HDP “Büyük İnsanlık”, “İnadına Barış”, “Yönetmeye Hazırız” vurguları üzerinde duruyor. 7 Haziran seçimlerine göre partilerin stratejilerinde ve sloganlarında değişime gitmesinin etkisi merakla beklenmekte.