Yaşayan Bilim Kurgu Kahramanı Ellon Musk’ın Uzay Keşifleri: Vol.1

Yaşayan Bilim Kurgu Kahramanı Ellon Musk’ın Uzay Keşifleri: Vol.1

Çılgın mucit ve girişimci, SpaceX’in sahibi Elon Musk uzay ile kafayı bozmaya devam ediyor. Yaşayan bilim kurgu kahramanı Elon Musk, en büyük dileğini gerçekleştirmek için kolları sıvamış durumda. En büyük hedefi Mars’a insan göndermek olan ve Mars turizmini canlandırmak isteyen Elon Musk konuşmasında, 2021 yılında bu hedefine ulaşmak istediğini ve sonuç için tüm detayları planladığını açıkladı.

Paypal, Teslo Motors’un kurucu ortaklarından ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, 4 yıl sonra hayal ettiği uzay turizmini canlandırmak için tüm imkânların planlandığını belirtti. Çılgın mucit Musk’ı daha önce adeta bir bilim kurgu filmi kahramanı gibi ileri sürdüğü uçuk uzay teorileri ile tanımıştık. Mars’ın iki kutbuna nükleer bomba atılarak, Mars yüzeyinde bir hayatın oluşturulabileceğini savunan Musk uzayda yaşamın tohumlarını atmak için dev çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Mars’ın insanlık için önemi hakkında konuşan Musk’a göre insan türünün uzay gezegenleri arasında dağılması gerektiğini ve bunun için başlangıç olarak en uygun gezegenin Mars olduğunu vurguluyor.

Musk, en büyük hedeflerinden bir diğerinin ise kolonileşme olduğunu belirtti. Mars yüzeyinde yaşamın mümkün kılınması ve uzay yolculuklarının sonucunda insanoğlunun bu gezende kolonileşmesi mucit Musk’ın en büyük hayalleri arasında. En iyi bilim kurgu filmini gerçek hayatta yakalayacak bu fikirler ise Musk severlere heyecan veriyor.