social brands

SocialBrands Aralık Ayı Liderleri Belirlendi!

Boomsocial’ın her ay düzenli olarak yayınladığı SocialBrands listesinin Aralık ayı sonuçları açıklandı. SocialBrands, BoomSocial ve BoomSonar altyapılarını kullanarak markaların sosyal medya hesaplarını anlık olarak izlemekte ve 17 binden fazla markanın etkileşim, gönderi ve hayran/takipçi sayılarındaki değişimlere dair istatistikler karşılaştırılmaktadır.

Akıllı iç görü yöntemi olarak adlandırılan modelle oluşturulan SocialBrands listesinin Aralık ayı lideri Koç Holding oldu. 1 – 30 Kasım 2016 tarih aralığındaki gönderi ve etkileşim verilerine göre hazırlanan rapora göre bu ay sosyal medyayı en başarılı kullanan markalar sırasıyla şu şekilde gerçekleşti; Koç Holding, Zen Pırlanta ve English Home

Markaların Instagram kullanım frekansı artıyor!
SocialBrands verilerine göre markaların Instagram kullanımı artıyor. Özellikle Instagram gönderi ve etkileşim oranlarında her geçen gün artış yaşanıyor.

SocialBrands’ta ilk 10’da yer alan pek çok markanın otomotiv sektöründen olması dikkatleri çekiyor. SocialBrands’a göre ilk 10’da yer alan markalar sırasıyla şöyle;

  1. Koç Holding A.Ş.
  2. Zen Pırlanta
  3. English Home
  4. Ziraat Bankası
  5. Mercedes Benz
  6. Audi Türkiye
  7. Madame Coco
  8. LC Waikiki
  9. Ford Türkiye
  10. BMW Türkiye

SocialBrands araştırmasına yönelik diğer detaylar ise şu şekilde;

socialbrands-arastirma-detaylari-4

socialbrands-arastirma-detaylari socialbrands-arastirma-detaylari-2 socialbrands-arastirma-detaylari-3

Ciddi bir big data sürecini anlamlandırma sonucunda elde edilen SocialBrands raporlarını ilerleyen süreçte paylaşmaya devam ediyor olacağız.

Kaynak;
https://www.boomsocial.com/Social-Brands