Google Sayesinde 97 Yaşındaki Kadının Hayalleri Gerçek Oldu

Google Sayesinde 97 Yaşındaki Kadının Hayalleri Gerçek Oldu

97 Yaşındaki Olive Horell’in en büyük hayali bir mühendis olabilmekti ve Google yaşlı kadının bu hayalini gerçekleştirdi.

Olive Horell, Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda Montana’nın kırsal kesimlerinde doğmuş. O zamanlar yaşadığı yerde elektrik bile yokmuş. Horell, 8 yaşındayken California’ya taşınmış. Küçük yaşlardan beri mühendis olma hayalleri kuran Olive Horell’in yine bir mühendis olan babası, kadın bir mühendisi kimsenin işe almayacağını söyleyerek kızının bu isteğine karşı çıkmış. Fakat, Horell’in içindeki teknoloji aşkı hiç bitmemiş.

Senior Wish of a Lifetime adlı organizasyon yaşlı kadının bir hayalini gerçeğe dönüştürmek istediğinde Google sahneye çıkmış. Horell, Google çalışanları ile birlikte ofislerinde bir günlük tecrübe yaşayarak bir nevi hayallerine kavuşmuş. Google Doodle ekibiyle tanışan Olive, Google Kampüsü’nü gezip, insansız araç tecrübesi yaşamış ve Translate, Cardboard, Photos gibi ürünlerin demolarını izlemiş. Ardından Google Cafe’de lezzetli bir yemek yiyen Horell belki de hayatının en mutlu gününü geçirdi. Google çalışanları da Horell’i misafir ettikleri günün geçirdikleri en güzel günlerden biri olduğunu ifade ettiler.