Dünyanın İletişim Ustaları Bu Yıl İstanbul’da

Dünyanın İletişim Ustaları Bu Yıl İstanbul’da

Uluslararası İletişim Danışmanları organizasyonu (ICCO) 2016  zirvesi bu yıl Ekim ayında ilk kez Türkiye’de gerçekleşecek.

Bugüne kadar Yeni Delhi (Hindistan), Milano (İtalya), Sintra (Portekiz) gibi şehirlerde gerçekleşen organizasyonun bu yılki durağı ise İstanbul oluyor.  İki yılda bir gerçekleşen organizasyonun Türkiye’deki organizasyon temsilcisi İletişim Danışmanlığı şirketleri derneği  (İDA), İstanbul’da gerçekleşen zirvede Dünya’nın farklı ülkelerindeki PR şirketlerinin üst düzey yöneticilerini ağırlayacak.

Avrupa, Asya, Amerika ve Avustralya’dan iletişim danışanlığı şirketinin oluşturduğu 32 sivil toplum kuruluşu ve derneğin üyeliği bulunan ve 2.500 halkla ilişkiler  şirketini de temsil eden ICCO bu zirve ile dünyadaki PR şirketlerini bir araya getirerek, birbiriyle fikir alışverişi yapmasını ve iletişim sektörünün gelişmesini amaçlıyor. Organizasyonla ilgili açıklamada bulunan İDA Yönetim Kurulu Başkanı Işıl Arıdağ ise “ICCO Global Zirvesi’nin 2016 yılında İDA ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşmesi,  Türkiye’de iletişim danışmanlığı sektörünün uluslararası arenada kıymetini ve saygınlığını göstermektedir. Dünyanın en değerli iletişim danışmanlığı şirketlerinin yöneticilerini buluşturan bu önemli zirvede, her yıl farklı konulara odaklanılmakta ve sektörü geleceğe taşıyacak kararlar alınmakta, deklarasyonlara imza atılmaktadır. Uluslararası zirve sadece iletişim sektörüne değil aynı zamanda iletişim ekosistemindeki tüm paydaşlara değer katacaktır. Dünyaya örnek olacak  şekilde temsil etmek için azami özen göstereceğiz, Türkiye’nin ve İDA’nın gücünü sergileyeceğiz”  dedi.