blank

Inbound Pazarlama

Dijital pazarlama işlemlerinden en fazla kullanılan yöntemlerden biri olan Inbound pazarlama kaliteli içerikler üreterek potansiyel müşterileri web sitesine çekmeyi amaçlamaktadır. İnternet sitesinde yayınlanan içerikler sayesinde siteye ziyarete gelen kişiler Inbound stratejileri ile öncelikle müşteri sonrasında ise marka fanatiği haline gelmektedir.

Inbound Pazarlama Nedir?

Inbound pazarlama yöntemi profesyonel firmalar tarafından oldukça sık kullanılan ve oldukça da etkili olan bir pazarlama yöntemidir. İnternet siteleri potansiyel müşterilerini marka fanatiği haline dönüştürmek için 4 farklı yöntem kullanmaktadır. Bu yöntemler ise cezbet, dönüştür, bağla ve hoşnut et formülüdür. Inbound pazarlama yöntemi için öncelikle doğru zamanda ve doğru alanda paylaşımlar yapılması gerekmektedir. Kullanıcıyı sıkmayan ve boğmayan bir tarzda içerik paylaşmak oldukça önemli olacaktır.

Inbound Pazarlama Teknikleri

Sitenin ziyaretçilerini müşteri, müşterilerini ise marka fanatiğine dönüştürmek için kullanılan Inbound pazarlama yöntemlerinin oluşumlarında ise şu süreçler belirleyici olmaktadır.

İçerik yaratma; hitap ettiğiniz kişilerin temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik içerikler oluşturulmalı ve bu içerikler de geniş bir alanda yayınlanmalıdır.

Kişiselleştirme; Inbound teknikleri kullanılarak elde edilen tüm veriler ziyaretçiler ile etkileşime geçildiğinde kullanılarak kişiler markaya veya ürüne çekilir ve bu marka ile kişiler arasında bağ kurulur.

Çoklu kanal; markanız için potansiyel müşterilerin bulunduğu bütün elektronik ortamlarda İnbound pazarlama tekniklerinin kullanılmasıdır.

Entegrasyon; Bu seçenek ise yayınlanan tüm içeriklerin doğru yerde, doğru zamanda ve doğru içeriğin yayınlanması ve bu yayınların tek bir merkezde toplanmasını sağlayacaktır.