şimdi sıra bende avon

Şimdi Sıra Bende Diyoruz!

Avon Türkiye, Kuzey Afrika ve Ortadoğu İletişim Direktörü Hande Orhan Şimdi Sıra Bende Projesi hakkında bizleri bilgilendirdi.

Avon, dünyada 135, Türkiye’de ise 27 yıldır kadınlar için çalışan bir güzellik markası. Kadınların en çok bildiği, en samimi bulduğu ve hem ürünleri hem de iş modeliyle hakkında en çok konuşulan markalardan biri. Güzelliğin gücünü, kadınların kendi şartlarına göre para kazanmalarına yönelik imkan yaratmak için kullanırken, bir yandan da toplumsal faydaya odaklanmayı öncelik olarak benimsemiş ve bu doğrultuda, her yıl 100 milyon kadının hayatına dokunmayı hedefleyen bir şirketiz.

Avon olarak Dünyanın en iyisi olmayı değil, dünya için çalışan en iyi güzellik grubu olma vizyonumuz doğrultusunda bizi biz yapan eşit ve adil bir hayat kurmak amacıyla yıllardır kadınların karşı karşıya kaldıkları engel ve sorunlarla mücadele ediyor, onlara her alanda destek olmak için çalışıyoruz.

blank

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadeleye Devam Ediyoruz 

Avon olarak hem dünyada hem de Türkiye’de kadına yönelik şiddetle mücadele etmek amacıyla uzun yıllardır çeşitli çalışmalarla kadınlara destek oluyoruz. Son olarak, özellikle pandemi döneminde artan aile içi şiddete dur demek amacıyla Evdesin Ama Yalnız Değilsin kampanyası başlattık. Bu kampanya ile kadına yönelik şiddete yönelik farkındalığı artırmak, sosyal izolasyondaki kadınların yalnız olmadıklarını göstermek, kadına karşı şiddet için çalışan kurumların hizmetlerine devam etmeleri için destek olmayı amaçladık. Tüm dünyada kadına şiddetle mücadelede doğrudan etki yaratan sivil toplum kuruluşlarına toplam 1 milyon USD yardımda bulunduk. Kampanya kapsamında başlatılan acil yardım programı, koronavirüs karantinaları sebebiyle artan aile içi şiddet vakalarından etkilenen kadın ve çocuklara destek olmak amacıyla kullanıldı. Fon, aralarında Brezilya, Meksika, Hindistan, Filipinler, Almanya, Türkiye ve İngiltere’nin de olduğu 37 ülke arasında paylaşılarak, aile içi şiddete maruz kalan 250.000’den fazla kadın ve çocuğa çok önemli destek sağladı. Bu bağış kampanyası kapsamda Türkiye’de de KAMER Kadın Merkezi Eğitim Üretim Danışma ve Dayanışma Vakfı ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’na (TKDF) toplam 100 bin USD yaklaşık 700.000 TL bağış gerçekleştirdik. Aynı zamanda Türkiye’de Valiler, Belediye Başkanları ve Meclis üyelerinin de aralarında olduğu tüm devlet yetkililerine işbirliği yapmak üzere bir mektup gönderdik.. İşbirliği kapsamında; sığınma evleri ve yardım hatları gibi aile içi şiddet riski altındaki kadın ve çocukları destekleyen hizmetlere finansman sağlamak, halkı bilinçlendirme kampanyaları gerçekleştirmek ve Alo 183 Sosyal Destek Hattı’na ulaşım desteği istedik.

 

hande orhan

Hande Orhan / Avon Türkiye, Kuzey Afrika ve Ortadoğu İletişim Direktörü

“Şimdi Sıra Bende”

Avon’un 135’inci yılına özel olarak büyük bir dönüşüm içine girdiğimiz bu dönemde, kadınların daha iyi yaşam sürdürmesi adına verdiğimiz mücadelemizde yeni bir sayfa açıyoruz. Biz kadınların “Şimdi Sıra Bende” diyerek gücünü göstermelerini, seslerini özgürce duyurmalarını istiyoruz. Şimdiye kadar görmezden gelinen, evde, işyerinde ve sosyal yaşamda maruz kaldıkları adaletsizliğe ve şiddete dur diyen kadınların arkasında olduğumuzu onlara hissettirmek için çıktığımız bu yolda, hayallerine inanan, geleceğe heyecanla bakan gençlerin hikayelerini anlatmak adına bir platform oluşturmayı amaç edindik.

Kadının Olduğu Her Yerde Biz De Olacağız

Özetle, Avon olarak, kadının olduğu her yerde olmak istiyoruz. Hayatın her alanında kadınlara fayda sağlamak, onları ekonomik ve sosyal anlamda güçlendirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Çağrı Çiftçi

Pazarlamailetisimi.com'un kurucusudur. Aynı zamanda dijital pazarlama sektöründe danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X